Wybieraj dobre żarówki LED

diody LED

Rynek oświetlenia LED w Polsce jest jeszcze bardzo młody. Klienci mają małą wiedzę na temat żarówek LED, natomiast wciąż powstają nowi sprzedawcy, najczęściej garażowi importerzy, którzy swą szansę na biznes życia upatrują w chińskiej myśli technicznej. Schemat jest zawsze podobny. Znajdujemy najtańszego producenta, który dostarczy nam towar. Ważne, żeby żarówka LED świeciła, nie ważne jak i jak długo. Wszystko zostaje opakowane w piękną historyjkę, jakie to te oferowane żarówki są oszczędne, jak dają 95% oszczędności i jak 3W żarówka LED zastępuje 50W żarówkę tradycyjną i biznes gotowy, ponieważ sprzedawca oferuje żarówki LED tańsze o 60% od żarówek od innych sprzedawców, które dodatkowo świecą 2 razy mocniej i praktycznie nigdy się nie spalą!

Niestety czar pryska bardzo szybko. Po zamontowaniu żarówek LED nasze wnętrze wygląda jakoś inaczej, tak jakby różowo, a w niektórych miejscach zielono. W jednej żarówce po 20 minutach 3 diody przygasły, a druga spaliła się po tygodniu. Pozostałe dwie nie wytrzymały miesiąca. A przecież miały świecić 20 lat! Te ledy są jednak do niczego…

Drogi czytelniku, jeśli decydujesz się kupować najtańsze żarówki LED nie wymagaj od nich, aby spełniały pobożne życzenia sprzedawcy.  Zastanów się, czy kupując Poloneza może być lepszy niż Mercedes? Producenci najtańszych żarówek LED montują w nich najtańsze diody, które zostały starannie odrzucone przy sortowaniu. Miej również pewność, że system zasilania w żarówce też jest najtańszy.

Serwis info-led.eu powstał by pomagać w dokonywaniu trafnych zakupów. Oświetlenie LED jest drogie, upewnij się więc, że Twoje pieniądze nie wylądują w błocie. Czytaj nasz serwis, zadawaj pytania i podejmuj mądre decyzje.

One Response to Wybieraj dobre żarówki LED

  1. Hosting pisze:

    Zarowki LED-owe sa zdecydowanie dlugodystansowe. Ich trwalosc okresla sie na ponad 50 tys. godzin pracy. Co prawda wczesniej spada wydajnosc zarowki i zaczyna ona slabiej swiecic, ale i tak pod wzgledem zywotnosci nie ma sobie rownych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>