Philips chce oświetlić Afrykę

LED

Po tym, jak Koreańscy producenci telewizorów wygrali konkurencję z firmą Philips, musi ona szukać nowych rynków zbytu, by zwiększać sprzedaż. Swoją szansę na rozwój widzą w Afryce, która w ogromnej większości obszaru nie ma dostępu do energii elektrycznej, a co za tym idzie również oświetlenia. Pomysłem Philipsa jest więc dostarczenie do 900 000 000 ludzi, którzy nie mają światła (szacunki Philipsa) oświetlenia LED, zasilanego modułami fotowoltaicznymi. Sprzyja temu nie tylko ogromny koszt doprowadzenia kabla i ryzyko kradzieży, ale również świetne warunki nasłonecznienia. Jak twierdzi Philips, technologia LED i moduły słoneczne świetnie ze sobą współpracują, a żywotność źródeł światła LED, która wciąż się zwiększa i dziś wynosi około 50 000 godzin sprawia, że LED jest idealną alternatywą dla tradycyjnych źródeł światła.

2 Responses to Philips chce oświetlić Afrykę

  1. Ben pisze:

    Należąło by wprowadzić nowe nazwy na źródła światła. Trudno się pogodzić z nazwą żarówka LED ,Przecież ta nazwa jest jak gdyby zastrzeżona dla żarzących się włókien a w LED nic się nie żarzy. To jest podobna do nazwy baterii która często nią nie jest bo składa się z jednego ogniwa. To się prawdopodobnie przyjmie jak wschody i zachody słońca.Pomylenie z poplątaniem.

  2. Auraled pisze:

    Fakt, LED to jedna z najlepszych alternatyw dla tradycyjnych źródeł światła, a jej wykorzystanie często przynosi znacznie większe korzyści, pod warunkiem, że jest to oświetlenie od czołowego producenta i o dobrych parametrach technicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>