Oświetlenie LED

Oświetlenie LEDOświetlenie LED

jest najnowszą technologią oświetleniową, która powstała z potrzeby uzyskania źródeł światła o jak największym poziomie energooszczędności, czyli jak najmniejszym poborze prądu przy określonym strumieniu świetlnym.

W ciągu ostatnich lat bardzo wiele mówi się o zanieczyszczeniu środowiska i efekcie cieplarnianym, który może doprowadzić ziemię do katastrofy. Z potrzeby oszczędzania energii wcześniej powstały świetlówki energooszczędne, które są już bardzo popularne na całym świecie. Na podstawie prawa UE, już wkrótce energooszczędne źródła światła całkowicie wyprą te tradycyjne. Oświetlenie LED jest więc kolejną, a może nawet już ostatnią technologią, która z pewnością wkrótce wyprze inne źródła światła.

 

Co to znaczy, że oświetlenie LED jest energooszczędne?

 

Każda żarówka, zarówno LED, energooszczędna, ale także tradycyjna ma oznaczoną moc, którą pobiera. Wydajność żarówki z kolei decyduje o tym ile tej mocy zostanie przekształcona na światło.  Żarówki LED mają najwyższą wydajność spośród wszystkich źródeł światła, co oznacza, że stosunkowo najwięcej energii jest przekształcone w światło. Resztę energii żarówki przekształcają w ciepło. Niska wydajność żarówek tradycyjnych powoduje, że grzeją się do tego stopnia, że po pewnym czasie świecenia nie da się jej wziąć do ręki, gdyż grozi oparzeniem. Świetlówka byłaby gorąca, natomiast żarówka LED nawet po kilku godzinach świecenia byłaby tylko ciepła. Jest to najlepszy dowód na to, że żarówki LED są najbardziej energooszczędne.

 

Źródła światła LED można spotkać praktycznie we wszystkich formach, w jakich występują tradycyjne źródła światła, a nawet więcej. Na rynku są zatem:

–        żarówki LED w kształcie halogenów lub w tradycyjnym kształcie (kule, świeczki)

–        taśmy LED paski LED

–        oświetlacze LED naświetlacze LED Lampy LED

–        świetlówki LED

–        Oprawy LED sufitowe typu downlight

–        źródła światła LED RGB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>